editor@webeditoryal.com

Blog Yazarlarının Başarısı ve Blog Yazarı Olmak Üzerine

blog yazarı

Bloglardaki İç Dökümünün Dışa Saçılması

Teknolojinin bizi içerisine almadan önceki zamanlarda günlük defterlerimizle arkadaşça muhabbet eder gibi içimizi dökerdik. Son zamanlarda blogların ve blog yazarlarının da popülaritesinin artmasıyla birlikte blog üzerinden para kazanmanın ve iç dökmenin birbiriyle iç içe geçtiği bir platform haline geldi bloglar. Kim kederini, sevincini iyice aktarabiliyorsa bir o kadar da dökmüş olduğu malzemeler kadar maddiyatını güçlendiriyor.

Blogların bu kadar başarılı olmasının nedeni iç dünyamızın keşfine tek başımıza çıktığımızı düşündüğümüz bu yolculukta okurlarımızın da kendilerinden bir şeyler buluyor olmaları…

Teknolojinin ve özel hayatın dış dünyaya saçılımının maddiyata dönüşüp blog yazarlığının ön planda olduğu günümüzde okur- yazar oranının da bir nebze olsun artmasına yardımcı olmakta bloglar…

Örnek vermem gerekirse Pucca blog yazarlığıyla ön plana çıkmış ve kariyerini bu yolda ilerletmiş, şu sıralarda da okurların ilgiyle takip ettiği bir blog yazarı. Blog başarısının yoğun olmasının yollarından biri kişinin sanki kendisiyle konuşuyormuşçasına içini döküyor olmasıdır. Bizden başka birinin olmadığına kanaat getirip kendimizi buna inandırdığımızda bloglardaki başarının ve maddi anlamda bireyin özümsenecek derecede kendisini rahatlatmasının yollarından birisi de açılmış oluyor. Bir taşla iki kuş dedikleri bu olsa gerek!

Blog Yazarlarının Başarısı ve Blog Yazarı Olmak

Kitapların dahi okunmadığı zamanlardan birinde bloglar ve blog yazarlarının bu kadar revaçta olmalarının nedeni internet ortamının elimizin altında olmasından ve kitaplardaki samimiyetin bloglardaki samimiyetten daha az olmasının düşünülmesinden kaynaklanıyor.

Görmediğimiz, sesini duymadığımız ve hayatına yalnızca okuduklarımızla şahit olduğumuz insanların iç dünyalarını bize açmaları bizi adeta bir psikolog, onları da derdini psikoloğuna açan bir danışan konumuna getiriyor. Yorum yapıyoruz, destek oluyoruz ve çokça kendimizden bir şeyler buluyoruz.

Karşılaştığımızda hatalarından başka bir şey görmeyeceğimiz insanların doğru ve samimi olduğuna inanmamızı sağlayan bloglar, hayal âlemimizle gerçek dünyamız arasında adeta bir köprü vazifesi görüyor. Hepimiz blog yazarının yerinde olan ve kendi çaresizliğini başkasıyla paylaşıp derdini açmak isteyen bireyler olarak kendimizi yalnız hissetmediğimizi düşünüp blogların bu yönde bizi geliştirdiğine inanıyoruz.

Görmediklerimize Nefes Olmak İçin Blog Yazarı Olmak

Kitabın bilmem kaçıncı sayfasında hayalimizde canlandırdığımız bir karakterin meşrulaştırılmış hayatının gizli öznesi olmaktan ise iç dünyalarını keşfederken bize de keşfettirmek isteyen blog yazarlarının dünyalarına çekiliyoruz. Bunu hem kendilerini tanımak, emeklerinin karşılığını maddi olarak almanın da hak olduğunu düşünerek etraflarına ışık saçmak ve insanlara yalnız olmadıklarını göstermek için yapmaktalar. Çünkü birey yalnız olmadığını hissederse çoğunluk huzurun ellerinde büyüyen huzurlu bir çocuk misali yaşayıp sevgi dolu olur.

Kazandığı paranın ne kadar olduğunu düşünmeden popülaritenin zirvesinde iç dökümünü okur- yazarlara da aktaran blog yazarı belki karşısında görse konuşamayacağı, anlatamayacağı hayat hikâyesini bilinmez seyircileriyle paylaşmaktan çekinmiyor.

Teknolojinin esaretinde olduğumuzu bize unutturup okuduğumuz ve iç dünyalarını keşfederken kendimizi bulduğumuz blog yazarlarının iç dünyalarındaki neşeli, kederli yolculuk usta bir şoförün yolculuğu kadar zevkli olmaya başlıyor. Kendinizi tanıtın çoğunluğun sesi olarak. Ben varım demek için; çekinmeden varlığınızı hissetmek ve varlığınızı hissettirerek nefes almak için…

Yazar: Dilara Aksoy

anahtar kelimeler: blog yazarı, blog yazarları, blog başarısı, blogların başarısı

0 Comments

HIZLI İLETİŞİM

Bize bir mesaj gönderin; en kısa sürede cevaplayacağız.

Sending

©2014 - 2018 WebEditoryal

Log in

or

Forgot your details?