editor@webeditoryal.com

Car Mechanic Simulator Serisine Resmi Türkçe Dil Desteği

 

car mechanic simulator 2015 değerlendirme

Car Mechanic Simulator Nedir

Car Mechanic Simulator, araba tamiri, bakımı ve modifiyesi üzerine kurulu simülasyon türündeki oyun serisidir. 2011 yılında kurulan Playway firmasının dağıtımcılığını yaptığı, Red Dot Games firması tarafından yapımcılığının üstlenildiği Car Mechanic Simulator serisinin ilk oyunu, 2014 yılında piyasaya çıkan Car Mechanic Simulator 2014’tü. Nisan 2015 senesinde ise son oyunları olan Car Mechanic Simulator 2015 piyasadaki yerini aldı.

Car Mechanic Simulator 2014 Oyununa Genel Bakış

Car Mechanic Simulator 2014 oyunu serinin ilk oyunu olmasından dolayı, özellikle araba oyunlarına ilgi duyan oyunseverlerin bir hayli ilgisini çeken bir oyundu. Oyunun temel özelliklerinden bahsedecek olursak; oyun içerisinde ilk olarak temel eğitim dediğimiz bir tutorial bölümü karşımıza çıkıyor. Bu bölümde oyun içerisinde yapacağımız çeşitli aktivitelerin tanıtımı ve yönlendirmeleri bulunuyor. Hızlıca bu bölümü bitirdikten sonra ilk siparişle beraber oyun başlıyor.

Oyunda hasar görmüş veya takviye isteyen müşterilerimizin isteklerinin olduğu bir görev sayfası açılıyor. Görev sayfasında ayrıca hangi tamiratların veya düzeltmelerin yapılması gerektiğini de ilk siparişlerde ayrıntılı şekilde bizlere gösteriliyor.

Fakat oyunda görevler ilerledikçe hem araba çeşitliliği artıyor hem de görevler biraz daha çetrefilleşiyor. Örneğin ilk görevlerde “yağ filtresini değiştir” gibi açık ve net yönergeler bulunuyorken, sonraki görevlerde “yaşanan sorunu bul” şeklindeki ifadelerle tamir yeteneğinizi geliştirmiş olmanız bekleniyor.

Oyuna sonradan eklenen çeşitli indirilebilir içeriklerle de oyunun canlı kalması sağlanmış, ek görevlerle farklı araçları tamir etme imkanı sunulmuş.

Oyunun piyasaya çıkmasından yaklaşık olarak 1 ay gibi bir süre sonra ise oyuna resmi Türkçe dil desteği sağlandı. Playway firmasının Türkiye oyun pazarında da etkili olabilmesi adına attıkları bu adım, kendilerine olumlu anlamda fazlasıyla geri dönüşü oldu.

Car Mechanic Simulator 2015’e Genel Bakış ve Türkçe Yerelleştirme Projesi

Car Mechanic Simulator 2014’ün oyun dünyasındaki başarısı, yeni gelecek oyun için büyük bir beklenti oluşturdu. Car Mechanic Simulator 2014 ve 2015 arasındaki farklar, oyunu ilk açtığınız andan itibaren kendini gösteriyor.

Öncelikle ilk oyunda olmayan bir açılış videosu sizleri karşılıyor. İlk oyunla mukayese etme konusundaki ilk adım bu olmuş. Ayrıca oyundaki menü sistemi tamamen değişmiş ve oyuna özel bir menü sistemi getirilmiş durumda. Menüdeki detaylar, serinin ikinci oyununa ne kadar da emek verildiğinin ufak bir özeti gibi duruyor.

Önceki oyunda siparişler size bir görev listesi olarak gelirken, yeni oyunda siparişleri artık telsiz telefonla alıyorsunuz. Görsellik bakımından bu tür detayların düşünülmesi bile takdire şayan.

Ve en önemli farklılık, önceki oyunda olmayan araba alım-satım işlemlerine bu oyunda yer verilmesi. Siparişle size getirilen arabaları ister sadece tamir edip gönderebilir ister uygun bir ücrete hasarlı şekilde satın alıp, tamir ettikten sonra araba pazarında satabilirsiniz.

Bunun dışındaki diğer fonksiyonlar ve simülasyon sisteminde çok da gözle görünür bir farklılık bulunmuyor.

Car Mechanic Simulator 2014’teki Türkçe dil desteği konusunda atılan adımlar ve satış rakamları, Car Mechanic Simulator 2015 oyunu için getirilebilecek bir resmi Türkçe dil desteği konusundaki potansiyeli artırıyordu. Nitekim önceki oyuna resmi Türkçe dil desteği sağlatan bir çeviri grubu, yeni oyun için Playway firmasına taleplerini iletmiş ve proje için gerekli onayı almışlar. Geçtiğimiz hafta oyuna tamamen eklenen resmi Türkçe dil desteği sayesinde Türk oyunseverler bu oyunu da kendi dillerinde oynama şansını elde ettiler.

Yazar: Aybars S.

0 Comments

HIZLI İLETİŞİM

Bize bir mesaj gönderin; en kısa sürede cevaplayacağız.

Sending

©2014 - 2018 WebEditoryal

Log in

or

Forgot your details?