editor@webeditoryal.com

Cilt Bakımı Hakkında Bilgilerinizi Gözden Geçirin

cildiniz için doğru kozmetik ürünler

Cilt Bakımı Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı hakkında doğru bilinen ancak genellikle yanlış olan bilgiler cilt sağlığınızı etkiliyor. Ayrıca her geçen gün sayısı artan kozmetik ürünleri arasında doğru seçimleri yapabilmek için cilt tipiniz kadar doğru cilt bakımı hakkında da bilinçli olmanız gerekiyor.

Cilt Bakımı Egzersize Benzer

Cilt bakımı için doğru ürün kullanımı yeterli diye düşünenler yanılıyor. Yalnızca doğru ürünü seçmek değil, tıpkı bir egzersiz programı gibi bu ürünü belli bir düzen içerisinde ve belli sürelerle uygulamanız ürünün etkinliğini göstermesi için şart.

Ayrıca unutulmaması gereken bir diğer bilgi ise cildiniz için doğru ürünler ile temizleme, arındırma, nemlendirme süreçlerini içeren günlük bir rutine cildinizin günde iki kez ihtiyaç duyuyor olması. Arındırma işlemleri cildi yalnızca temizlemek için değil onarmak için de gerekli. Araştırmalar doğru tonik ve losyon benzeri ürünler kullanmanın ciltteki dolaşımı etkileyerek kırışıkları geciktirmede etkili olduğunu ortaya koyuyor.

Cildinize Uygun Ürünlerden Vazgeçmeyin

Cilt bakımında birçok kişi sürekli aynı ürünü kullanmanın bir yerden sonra cildi bu maddelere tıpkı ilaç bağımlılığı gibi alıştıracağına ve etkin maddelerin bir süre sonra cilt alışkanlığından dolayı işe yaramayacağına inanıyor. Ancak cildiniz için doğru kozmetik ürünleri bulmak gerçekten en önemli adım olmakla birlikte, bu ürünlere cildinizin alışması gibi bir durum söz konusu olmuyor. Çünkü cildinizin sorunları değişmedikçe ihtiyaç duyduğu maddeler ve içerikler de değişmiyor ve doğru ürün bu ihtiyacı karşılamaya devam ediyor.

Ancak ürünleriniz yeterli gelmiyorsa tıpkı mevsime göre farklı giysiler giydiğiniz gibi farklı dönemlerde farklı ürünler kullanmayı deneyebilirsiniz. Çünkü zamanla cilt bakımında cilt tipinizin değişiklik göstermesinin mümkün olduğunu unutmayın.

Cildi yağlı kişiler parlama ya da ekstra bir ağırlık katmanı oluşmaması için genelde rutin bakımlarında nemlendirici etki gösteren ürünler kullanmaktan kaçınırlar. Ancak cildin yağ oranı ve su oranı çok farklı konular olmakla birlikte her cilt, nemlendirilmeye ihtiyaç duyar. Cilt bakımı için bol su içmenin de bu konuda faydası olmakla birlikte bir cilt bakımında nemlendirici ürünlere yer vermenin de yadsınamaz bir katkısı vardır. Cildinizin yağ dengesini sağlayabilecek yağlı cilt tiplerine uygun nemlendirici kremler kullanmak, şikayetçi olduğunuz yağlı görünüm için olumlu etki bile yaratacaktır.

Yazar: Mustafa Solak

anahtar kelimeler: cilt bakımı hakkında doğru bilinen yanlışlar, cildiniz için doğru kozmetik ürünleri, cilt bakımı için doğru ürün kullanımı

 

0 Comments

HIZLI İLETİŞİM

Bize bir mesaj gönderin; en kısa sürede cevaplayacağız.

Sending

©2014 - 2018 WebEditoryal

Log in

or

Forgot your details?