editor@webeditoryal.com

Film İnceleme – Örümcek-Adam Eve Dönüş (SpiderMan Home Coming)

film inceleme spiderman

Milenyum Kuşağının Vazgeçilmez Kahramanı Örümcek Adam Geri Döndü

Geri döndü, döndü de… Sanki biraz küçük ve beceriksiz bu seferki kahramanımız…

Yeni Örümcek-Adam’ımızı canlandıran oyuncunun adı Tom Holland. Kendisi 21 yaşında ancak filmde 14-15 yaşlarında gücünü daha yeni keşfetmiş ve kontrol altına almaya çalışan bir ergen süper kahramanı canlandırıyor. Holland kesinlikle oyunculuğunun hakkını vermiş; kendini ispatlamaya çalışan, Iron Man gibi olmak isteyen çocuğu bize yansıtmayı başarmış. Hatta o kadar iyi başarmış ki film hakkında aklımda kalan tek şey bu oldu diyebilirim.

E tabii buradaki suç senaristlerin. Sizi bilemeyeceğim ancak ben bu tarz fantastik, süper kahraman filmlerine bir türlü gücünü zapt etmeyi başaramayan veya her işe burnunu sokan, soktuğunda da başarıya ulaşamayan bir karakter görmek için gitmiyorum. Filmde tabii ki böyle kısımlar olacak (başarısızlık olmadan yükseliş olmuyor maalesef), bunda sorun yok; ama filmin son 10-20 dakikasına kadar da yılların Örümcek-Adam’ını böyle yerin dibine sokmayın canım!

Gelelim bu küçük kahramanımızın kostümüne

Her ne kadar klasik Örümcek-Adam kostümüymüş gibi dursa da dikkatli bakıldığında önceki “İnanılmaz Örümcek-Adam” serisinde kullanılan kostüme kıyasla bel kısmına yeni eklenen siyah şeritleri ve diğer kostümlere göre daha küçük ama daha belirgin duran örümcek sembolünü hemen fark edeceksiniz!

Bunların yanı sıra önceki kostümün dışı balık pulunu andıran bir materyalle yapılmış, ama bu seferki kostüm daha mat ve bana göre o kadar da göz alıcı olmayan bir kumaşla dikilmiş. Tamam, kostümün içinde yok yok, tam bir mühendislik harikası -sonuçta Iron Man yapmış, hediye etmiş. Ama yine de insan daha ilgi çekici bir şey bekliyor değil mi? Tony Stark da (Iron Man) bunun farkında ki en gösterişli kostümü filmin sonuna saklamış.

Ayrıca şöyle bir bilgi de vereyim: Bu kostümün yeni çıkacak “Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı Bölüm 1” de Tom Holland’ın üzerinde olacağı konuşuluyor. Şimdiden merakla bekliyorum.

[wonderplugin_tabs id=”1″]

Filmi hala izlememiş olup da “e şimdi ne yapalım, filmi izleyelim mi, izlemeyelim mi?” diyenlere…

Çok detaylı olmayan; ancak benim gözüme çarpan detaylarını aktarmaya çalıştığım bu film hakkında her ne kadar olumsuz yorum yapmış olsam da (hakkımı yemeyelim ama olumlu yanlarını da göstermeye çalıştım), ben derim ki gidin hala vizyondayken bir izleyin, siz de kendinizce yorumlayın. Belki filmde gözden kaçırdığım kısımları yakalamama yardımcı olursunuz, şimdiden iyi seyirler size!

Yazar: Harika M. Ürel

0 Comments

HIZLI İLETİŞİM

Bize bir mesaj gönderin; en kısa sürede cevaplayacağız.

Sending

©2014 - 2018 WebEditoryal

Log in

or

Forgot your details?