editor@webeditoryal.com

Hey Serbest Yazar, Kazanabilir Misin? Sanırım Evet!

makale yazarak para kazanmak

Daha çok kazanç mı lazım? Bilgini ve yeteneğini kullanarak mı bunu yapmak istiyorsun? O zaman niye duruyorsun? ‘Serbest yazar‘ olsana. Kelimelerin gücü artık kişisel tatminkarlıktan ve popülarite sevdasından öte bir kazanç yolu olma olanağı sağlıyor. Hem de rahat bir kazanç.

Bir blog yazarı mısın? Ya da bir demagoji dahisi? Belki de tembel bir kelime hazinesi?.. Neden bunu hızlı ve kolay biçimde değerlendirmeyesin? Hem de ayakta durmadan, temizlik yapmadan, patronundan azar işitmeden. Yani… belki de… evet evet ‘serbest yazar’ olarak. O zaman beni takip et ve Alamut Dağı’ndan Atlantis’e güzel bir balıklama atlayış kazan!

Kimler Yapar Ki Bunu?

Belki zaten çalışıyorsun ama deşarj olmak istiyorsun, belki bir ev hanımısın ve ek gelir kazanmak istiyorsun. Belki öğrencisin, akşamki etkinliğe gitmek istiyorsun ve para kazanman lazım ya da emeklisin ve torununa bir sürpriz yapmak istiyorsun. İşte o zaman müptelası olacağın, belki de ‘işkolik’ terimine yeni anlamlar kazandıracağın iş tam da bu.

Peki Ben Nasıl Yaparım Bu İşi?    

Belirtilen uzunluk, hitap ve bunun gibi ufak ayrıntılara dikkat edip, gelen istekler doğrultusunda bilgini ve kelime hazineni kullanarak makaleler yazıp, bunların karşılığında artık kazanç elde edebilirsin.

İnternetin hızla yaygınlaşmasıyla artık daktilolar atıldı, yerlerini klavyeler aldı. Böylece bilgi paylaşım hızı inanılmaz derecede yükseldi. Bu da bir ihtiyaç doğurdu; “İstediğim bilgilere derli toplu biçimde nasıl ulaşabilirim?” İşte bu noktada sen ve WebEditoryal devreye giriyor.

Mükemmel müşterileri WebEditoryal’e gelip yazı isteği bırakıyorlar. Dikkat edilmesi gereken ufak tefek notları da bir köşeye iliştiriyorlar. Sen de serbest yazar olarak o yüzlerce güzel istek arasından en cici bulduğunu, sana en uygun geleni ya da gelenleri heybene koyup çıkıyorsun yola. İstenilen makaleleri, tanıtım yazılarını, reklam yazılarını belirtilen notlara uygun hallediverip hemen gönderiyorsun. Makalen uygun mu diye bir bakılacak; elbet sana güvenilmediğinden değil, kendi hüsn-ü kuruntularından sadece. Zaten başka makaleleri aynen kullanırsan bunu tespit edebilecek yazılımları olduğu için, sen o işlere girmeyi hiç düşünmüyorsun bile.

Böylece yazmaya ve kazanmaya başlıyorsun. Hem eğlenip hem öğrenip hem de para kazanabileceğin başka kaç iş var sen söyle? Hem de pek yorulmadan. O zaman hadi sen de katıl bu eğlence dünyasına, serbest yazar ol ve ilk yazını yaz!

Peki Ya Kazanç?

O kadar atlayıp zıplamaktan sonra elbette bunların bir karşılığı olacak. Eğer yeni kayıt olmuş biriysen bile en az kazancın 1 kuruş/kelime olacak, sözümüz söz. Yani bu tek bir makaleden bile 10,00 TL’dan fazla bir para kazanma şansı veriyorlar sana. Ve her 50 TL ile yeni ödeme talebinde bulunabilirsin.

 Çok İyi Bir Yazarsam ve Öne Çıkmak İstiyorsam?

Merak etme onu da düşünmüş WebEditoryal. Eğer düzenli ve cici bir yazar olursan, belki şirinleri değil ama Uzman Yazar olabilirsin. Olamazsan eğer üzülme; burada Standart Yazar olmak da her yiğidin harcı değil! Puanlarını öğrenmek istiyorsan Freelance Yazar Bültenini bekle, orada senin için fısıldayacaklar.

Unutma onlar seni seviyor. Ve merak etme sen de onları seveceksin! Çünkü sen artık bir serbest yazarsın ve herkes seni çok kıskanacak… ;)

Tuncer D. – Standart Yazar

0 Comments

HIZLI İLETİŞİM

Bize bir mesaj gönderin; en kısa sürede cevaplayacağız.

Sending

©2014 - 2018 WebEditoryal

Log in

or

Forgot your details?