editor@webeditoryal.com

İnternet Bana Neyi Satın Almam Gerektiğini Söylüyor

internetten satın alma

Gerçekte ne yapacağınıza siz mi karar veriyorsunuz? Kontrol sizde mi yoksa durmaksızın dönen bir çarkın dişlilerinden misiniz? Bu elbiseye gerçekten ihtiyacınız var mı? Peki ya en yakın arkadaşınız ve kedisi, ne kadar şekerler değil mi? Yeni bir dizüstü bilgisayar aldıysanız yanında mutlaka yeni ve teknolojik bir de harici disk almalısınız. Evet, siz de bir tane satın almalısınız, çünkü bu cep telefonu çok daha akıllı!..

İnsan varlığını çevresi ile sürekli bir etkileşim içerisinde sürdürür. Uyum sağlayabildiğimiz ölçüde kabul görür ve toplumda yer ediniriz; yer edindikçe aradan sıyrılıp daha da yukarı çıkmak isteriz.

Bugün bu etkileşimi sağlamanın en kolay ve en etkili yolu pek tabii ki internet.

Sınırları olmayan bu küresel ağın içerisinde ulaştığınız kadar ulaşılabilirsiniz de! Artık talep etmenize gerek yok, çünkü arz edilen her şey ihtiyacınız olsun olmasın tam da önünüze geliyor. İşte tam bu sırada kendiniz dışında, internet trendleri doğrultusunda yoğuruluyor ve şekil alıyorsunuz.

Nasıl Satacağınızı Bildikten Sonra, Ne Sattığınızın Bir Önemi Yok

Teknoloji sayesinde dışarıdan gelen her türlü uyarana son derecede açık hale geldik. İnternet ihtiyaçlarınızı sizin yerinize belirliyor. O kadar çok iletişim ve etkileşim içerisindeyiz, o kadar çok uyaranlara maruz kalıyoruz ki, kontrolü neredeyse tamamen kaybetmiş ve kendimizi gelecek olan herhangi bir moda dalgasına çoktan bırakmış haldeyiz.

İnternette Satış Yapmak Vs. İnternetten Satın Almak

İşte tam da bu noktada hangi tarafta olduğunuz en önemli konu.

Trendleri belirleyen, bir akımın öncüsü olmak isteyen, kâr marjını ve ulaşılabilirliğini internet yoluyla arttırmaya çalışan “firma” mı? Yoksa bu yeni trendin ve akımın internet etkileşimleri ile içine çektiği yarı bilinçli takipçisi mi?

Her şey bu noktada birbirinden ayrılıyor. Eğer siz birinci grupta yer alıyorsanız önce insan psikolojisine, ardından toplum psikolojisine ne kadar hakimseniz, etkinliğiniz ve verimliliğiniz o derece artacaktır. Doğru stratejiler ile insanları “satın alma” davranışına itecek hamleleri yapabilmenizin öncelikli yolu, insan doğasına ve içerisinde yer aldığınız toplumun genel ihtiyaçlarına odaklanabilmenizdir.

Satın alma eyleminin gerçekleşmesi için ilk olarak ihtiyaç duyulması gerekmektedir – eksikliğini duyduğunuz “şeye” ihtiyaç da duyarsınız.

-Peki benim neyim eksik? Neye ihtiyacım var? Ve neyi satın almalıyım?

Merak etmeyin o kısmı internet ve yeni trendler sizin için çoktan halletti bile…

Yazar: İrem P.

0 Comments

HIZLI İLETİŞİM

Bize bir mesaj gönderin; en kısa sürede cevaplayacağız.

Sending

©2014 - 2018 WebEditoryal

Log in

or

Forgot your details?