editor@webeditoryal.com

Katkıda Bulunanlar Formu

Biraz Kendinizden Bahsettirme Zamanı

Haydi, uzmanlığınızı tüm Türkiye’ye gösterin…

Demek Web Editoryal için bir konuk yazısı yazmak istiyorsunuz?

Tamam, şanslısınız çünkü biz de Web Editoryal Katkıda Bulunanlar listesine müthiş yetenekler katmak için her zaman kapıları açık tutuyoruz!

Ancak başyapıtınızı yazmaya başlamadan önce size bir hatırlatmada bulunalım; bu ilk ve en önemli noktadır: Talep etmediğimiz gönderileri kabul etmiyoruz. Sadece makale taslaklarını kabul ediyoruz; aşağıdaki talimatlara bakın. Fikirlerinizi ve tarzınızı beğenirsek sizi “katkıda bulunanlar” ekibine davet edebiliriz.

Konuk yazarlık konusundaki kurallarımızın biraz sıkı olmasının sebebi Web Editoryal’de yalnızca en iyi içerikleri sunuyor olmaktan gurur duymamızdır. Bu yüzden okur kitlesine sunabileceği önemli tavsiyeleri, bilgileri, fikirleri olan ve yazma becerisine sahip girişimcilerden gelecek üst düzey metinleri arıyoruz.

Bunu söylemişken, Web Editoryal Katkıda Bulunanlar listesine girdiğinizde, üç binden fazla e-posta bülteni abonesi ve binlerce sosyal medya takipçisi de dahil olmak üzere makalelerinizi geniş çapta bir tanıtıma maruz bırakacağımızı da belirtelim. Misyonumuz SİZİ olabildiğince fazla göz önüne getirmektir!

Sizden istediğimiz kalite için bir bedel varsa, bunun da karşılığı olmalıdır ki Web Editoryal size bu karşılığı sunmaktan mutluluk duyar. Adınız, işiniz, web siteniz bu prestij ortamıyla öne çıkacak ve parlayacak.

Neye mal olacağını göz önünde bulundurduysanız ve bundan memnunsanız… okumaya devam.

Lütfen unutmayın: Eğer taslağınız aşağıdaki kurallara uymaz ise yanıt alamayacaksınız.

Genel Gereksinimler

– Makaleniz kaliteli olmalı. Kendi içeriğimiz söz konusu olduğunda bizim yüksek standartlarımız vardır. Metniniz yayınlanmadan önce bir veya daha fazla kez düzeltme ve düzenlemeler yapmanız istenirse şaşırmayın.

– Orijinal (özgün) olmalı. Burası çok açık. Metniniz daha önce herhangi bir yerde yayınlanmış ise, onu istemiyoruz.

– Kitlemizi tanımalısınız. Web Editoryal yeni veya tecrübeli girişimciler, işletmeler ve markalar için kaliteli, uygulanabilir içerik sağlamak üzerine bina edilmiştir. Tüm makaleler Web Editoryal’in ulusal çapta bir izleyici kitlesi olduğu dikkate alınarak yazılmalıdır.

– Uygulanabilir olmalı. Temel gereksinimimiz, makalenizin okur kitlesine faydalı ve uygulanabilir tavsiyelerde bulunmasıdır. Okurlarımıza konu hakkında neler yapabileceklerini anlatmadıkça, genel söylemler ve cilalanmış klasik bilgilerle dolu, şişirilmiş bir yazının anlamı yoktur.

– Ayrıntılı ama özlü olmalı. Herhangi bir kelime sayısı şartımız yok ama öne çıkacak olan yayınlarımız 750 ile 2000 kelime arasında olanlardır. Genel ifadeler içeren, kısa yazıları sevmiyoruz. Sunduğunuz içeriğin ayrıntılı ve doyurucu bilgilerle dolu olmasını, konuyu derinlemesine irdelemesini isteriz. Ancak lafı dolandırmasını ve kendini tekrar etmesini istemeyiz.

– Makaleniz yayınlandığı sırada online olmalısınız. Elbette Web Editoryal makalenizi e-posta bültenleri ve tüm sosyal kanallar aracılığıyla çok kısa sürede on binlerce insana duyuracak. Ancak yazınız yayına girdiği zaman sizin de onu sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanızı ve yayılmasına katkıda bulunmanızı istiyoruz. Ayrıca yazınıza yapılacak olan yorumlara cevap vermenizde hem okur etkileşimi hem de sizin adınıza fayda vardır. Birlikte güzel yazınızın müthiş bir başarıya dönüşmesini ve kişisel tanıtımınıza katkıda bulunmasını sağlayabiliriz!

– Yeniden yayınlanamaz. Web Editoryal Blog’da yayınlanmış olan makalelerin artık herhangi bir başka web sitesi veya medya kanalında tekrar yayınlanmasına izin verilmez. Web Editoryal’e göndermiş olduğunuz her tür çalışmanın telif devrini de kabul etmiş olursunuz.

– İçerik hakları. Bize sunduğunuz içeriği yayınlamazsak, bu makaleyi dilediğiniz platformda kullanabilirsiniz. Yayınlamadığımız içerikler üzerinde hak iddia etmiyoruz.

Taslak Nasıl Hazırlanmalı

– Bize fikrinizi söyleyin. Sadece fikrinizi, tamamlanmış eserinizi değil. Lütfen çalışmanıza şunları dahil edin:

  1. Fikriniz için iki veya üç adet başlık tavsiyesi.
  2. 100 kelimeyi geçmeyecek şekilde, yazının ana fikrini özetleyen bir veya iki cümle.
  3. Ne yazmak istediğinizi ve nelerden bahsedeceğinizi ana hatlarıyla belirten bir özet.
  4. Web Editoryal için yazacağınız şeye benzeyen en az 1 adet örnek yazı linki.

Yayınlanacak olan her bir içerikte size ait bir ‘bio box’ (‘yazar hakkında’ kısmı), web sitenize bağlantı ve sizin seçeceğiniz iki adet sosyal medya hesabınıza bağlantı yer alacaktır.

Taslağınız kabul edilirse size makaleyi yazmanız üzere ayrıntılı yönergeleri belirten bir eposta göndereceğiz. Taslağınızın kabul edilmesinin, makalenizin yayınlanacağını garanti etmediğini hatırlatalım.

Şartlar ve Koşullar

Müşteriniz için bu formu dolduran bir yayıncı (gazeteci/reklamcı vb.) iseniz, müşterinizin Web Editoryal’in şart ve koşullarını kabul ettiğini beyan etmiş sayılırsınız. Gönderimlerinizdeki ifadeler ile herhangi bir üçüncü tarafın haklarının ihlal edilmesinin sonucu olarak doğabilecek her türlü hak talebine karşı sorumluluğu üstlendiğinizi beyan etmiş sayılırsınız.

Katkıda bulunarak (içerik göndererek) bize gönderilen metin, fotoğraflar ve illüstrasyonlar da dahil olmak ancak bunlarla sınırlı olmaksızın sunumunuzdaki her bir parça ile ilgili tüm koşulları ve şartları kabul etmiş olursunuz.

WEB EDİTORYAL’e sunulan tüm yazılı içerikler yalnızca WEB EDİTORYAL’in kullanımına özeldir ve internette ya da basılı başka hiçbir medya ortamında kullanılamaz.

Bize gönderdiğiniz yazılı ve görsel içeriklerin tamamının tek kullanım ve telif hakkı sahibinin siz olduğunuzu beyan etmiş ve bu hakların kullanımına ilişkin WEB EDİTORYAL’i yetkilendirmiş oluyorsunuz.

Sunulan tüm materyaller WEB EDİTORYAL adına gelecek tarihlerdeki reklam veya tanıtımlarında kullanılabilecektir; katkıda bulunan hak iddia edemez.

Yayınlanan içerikteki tutum, görüş ve fikirler yayıncının görüşleri ile aynı olmayabilir ve yayıncıyı değil yazarını bağlar.

Metinden fotoğrafa ve illüstrasyonlara kadar her şeyi kabul ediyoruz. O yüzden düşük çözünürlüklü de olsa tüm içerik unsurlarıyla birlikte görselleri de değerlendirmemiz için bize gönderiniz.

Ve hepsi bu kadar. Web Editoryal’in parıldayan ekibinin bir parçası olmak istiyorsanız hemen aşağıdaki formu doldurun ve harekete geçin!

HIZLI İLETİŞİM

Bize bir mesaj gönderin; en kısa sürede cevaplayacağız.

Sending

©2014 - 2018 WebEditoryal

Log in

or

Forgot your details?