editor@webeditoryal.com

Kilo Vermek için Altın Değerinde Pratik Tavsiyeler

diyet arkadaşı

Kilo vermek için tavsiyeler

10 ayda 2 kilo vermek için vereceğim tavsiyelere uyabilirsiniz. Her diyetin her metabolizmadaki sonuçları aynı olmayacağı için bu diyet herkese aynı kiloyu verdirecek diye biz garantisi yoktur.

Kilo vermek için kalori saymanız gerekmektedir. Akıllı telefonlarınız bu konuda işinizi görebilir. Bu konuda size yardımcı olacak birçok uygulama mevcuttur. Yaşınızı, kilonuzu ve ilgili bilgileri giriyorsunuz, kaç kalori almanız gerektiğini size söylüyor. Ayrıca ne yediğinizi yazdığınız da size geçmemeniz gereken sınırı ifade ediyor.

Sık yemek, az az yemek kilo vermek için size yardımcı olacaktır. Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeğinin arasında 2 veya 3 tane eşit aralıklarla ara öğün koymalısınız. 2 veya 3 saat bir yemek yemelisiniz.  Aç kaldığınızda kilo verme olasılığınız o derece düşer.  Bunun nedeni ise aç kaldıktan sonra yenen yiyecekler depolanıyor.

Kilo Vermeye Çalışırken Yemem Gerekenler

Tam tahıl ürünleri tüketmeye dikkat etmelisiniz. Lif oranı yüksek ve besleyici olan tam tahıl ürünler ile daha uzun süre tok kalabilirsiniz.

Diyet listesi hazırlarken kahvaltıya önem vermek gerekir. Sabahları protein ağırlıklı beslenmek günün kalan zamanlarında tok olmanıza yardımcı olur. İdeal kahvaltı şu şekilde olabilir: 1 dilim tam buğday ekmek, 2 adet yumurta ve bir dilim peynir.

Diyet listesi hazırlarken kendinize eziyet edecek bir program hazırlamanıza gerek yoktur.  Kalori hedefi belirlerken 4-5 ay sürecek bir diyet programı hazırladığınız bilincinde olun. Aynı zamanda diyet listesini de buna göre belirleyin. 500 kcal kısıtlaması mantıklıdır. Egzersizler ile bunu destekleyerek 3 kilo verebilirsiniz.  Bununla birlikte su tüketimi çok önemlidir. Bol bol su tüketmek gerekir. Spor ve diyet birbirini tamamlayan parçalardır. Birinde motivasyonunuz düştüğü zaman diğerine ağırlık verin ve dengelemeye çalışın.

Sadece diyet yapmak kilo vermek için yeterli olmayabilir. Hareketsiz bir yaşamınız varsa kalori yakmanız çok kolay olmayacaktır bu nedenle de toplum arasında ne yesem yarıyor sözü gerçek olabilir. Bu doğrultuda spor ve egzersize ağırlık vermelisiniz. Özellikle mekik ve şınav karın bölgesinde oluşan yağlanmaların giderilebilmesi için çok faydalıdır. Ayrıca her yaş için yürüyüş çok önemli bir faaliyettir. Yürüyüş yapmak hayatınıza hareket katacağı gibi kalori yakmanızı ve sağlıklı yaşamanızı da sağlayacaktır.

Diyet Arkadaşının Sağladığı Yardım

Bunların dışında diyet arkadaşı edinmenizde kilo verme süreci gibi uzun bir süreçte size oldukça fayda sağlayacaktır. İngiltere üzerinden dünyaya yayılmaya başlayan diyet arkadaşı yöntemi ile motivasyonunuzu her daim yukarıda tutabilirsiniz.

Diyet arkadaşı bulabilmeniz için internet sitelerinden ve forumlardan faydalanabilirsiniz. Hatta İngiltere’de sadece diyet partneri bulmayı sağlayan bir internet sitesi bile mevcut. Tabi ki diyet arkadaşı bulurken en iyi arkadaşınızı diyet arkadaşı yapmanız çok olumlu sonuçlar vermeyebilir. Yapılan araştırmalara göre bu şekilde bir diyet arkadaşı bulan kişiler çoğunlukla kilo alıyorlar.

Diyet arkadaşı olarak seçeceğiniz kişinin sizi küçümseyen ve aşağılayan ifadeler kullanan kişiler olmaması gerekir. Diyet arkadaşı olan kişinin destekleyici ve moral verici kişi olması çok önemlidir. Ayrıca seçtiğiniz kişinin de sizinle birlikte kilo vermek için diyet yapması sizi çok olumlu etkileyecektir.

Yazar: Arda Erden

etiketler: kilo vermek için tavsiyeler, diyet arkadaşı, kilo vermeye çalışırken yemem gerekenler

0 Comments

HIZLI İLETİŞİM

Bize bir mesaj gönderin; en kısa sürede cevaplayacağız.

Sending

©2014 - 2018 WebEditoryal

Log in

or

Forgot your details?