editor@webeditoryal.com

Köşe Yazıları – Farklı Bir Yaşam Hayali

Magazininiz için iyi yazarlar, dergileriniz için editör, basılı ve dijital yayınlarınız için köşe yazarları ve iç sayfalar için sürekli yazarlar arıyorsanız WebEditoryal kadrosundaki birbirinden uzman yazarlara güvenebilirsiniz. Yayınlarınızı renklendirecek  makaleler, denemeler, hikayeler ve sohbet yazılarıyla freelance yazarlar sizin için içerik üretmek adına her zaman hazır ve sabırsızlıkla bekliyor. Onlarca ulusal ve bölgesel marka, web sitesi / blog için yüzlerce sayfa on binlerce kelime özgün ve kaliteli içerik ürettik; keyifle üretmeye devam ediyoruz. Özgün ve kaliteli içerik için hemen bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

köşe yazarı metin yazarı dergi yazıları

Farklı Bir Yaşam Hayali

Günümüzde şehir hayatının stresli ve yorucu yapısı insanları farklı yaşam arayışlarına yönlendiriyor. Plaza hayatından ve gündelik yaşamın rutinliğinden sıkılan insanlar doğaya dönme hayalleri kuruyor.  Böylece “köyden kente göç” yerini ‘kentten kırsala göç’e bırakıyor.

Çocukluktan yetişkinliğe sisteme ayak uydurmaya çalışan bireyler olarak farklı yaşam hayalleri çoğu zaman sadece bir “hayal” olarak kalıyor. Oysa herkesin hayalidir bir sahil kasabasına yerleşmek. Bunun için emekliliği beklemek koca bir ömrü boşa harcamak değil midir?! Çocukların eğitimi, ekonomik yetersizlikler, kurulu bir düzenden ve alışkanlıklardan vazgeçememe gibi nedenlerle hep ertelenir hayatlar.

Akla ilk gelen soru “ne iş yaparım oralarda?” olur. İlla ki yaparsınız bir şeyler. Artık herkes girişimci; yeteneklerinin farkında ve bunları işe dönüştürmek için gayret içerisinde. Takı tasarlama, taş-ahşap boyama, bebek partileri için süs yapma, butik pastacılık gibi pek çok iş yapabilirsiniz. Üretmek, fark edilebilir olmak sizin elinizde. Üstelik bütün bunları pazarlamak internet sayesinde artık daha da kolay. Yeter ki isteyin…

Sade Bir Yaşamın Hayali Suç Değil

Büyük şehirlerde komşusunu bile tanımayan, asansörde birbirine selam vermeyen, toplu taşıma araçlarında asık yüzle oturan insanları küçük yerlerde göremezsiniz. Herkesin birbirini tanıdığı, birbirine selam vermeden ve iki hoş laf etmeden geçmediği, samimi insanlar yaşar oralarda.

Hayat yavaştır; sadedir. Trafik telaşınız yoktur, mesafeler kısadır. Büyük hırslar, rekabetler de yoktur. Hayatın aslında o kadar da karmaşık olmadığının farkına varırsınız. Küçük şeylerle mutlu olursunuz. Bu bazen muhteşem bir günbatımıdır; bazen de dostlarla yediğiniz güzel bir yemektir.

Hayallerinin Peşinden Git

Başlangıçta insanlar neden farklı bir yaşam istediğinizi anlamayacaktır. Onların gözünde güzel bir eviniz, arabanız ve iyi bir işiniz vardır zaten; daha ne isteyebilirsiniz ki! Oysa iyi bir yaşam bunlara sahip olmakla sağlanamaz. Dünyada bunun pek çok örneği var. New York’ta tam anlamıyla Amerikan rüyasını yaşayan genç bir çift, her şeyini satarak Costa Rica’ya yerleşmiş, sade bir hayatta huzur bulmuştur. Yine her şeyini satıp hayallerinin peşinden giderek dünyayı dolaşan insanların sayısı hiç de az değildir.

Alışagelmiş bir düzenden vazgeçmek cesaret ister. Bambaşka bir hayatın kapılarını aralamak size iyi gelecektir. Doğanın huzur verici atmosferinde yaşamayı kim istemez ki!

Hayalini kurduğunuz bu yaşam çok uzaklarda değil. Yapmanız gereken tek şey hayale giden yolda bir adım atmak. Gerisi zaten kendiliğinden gelecektir.

Yazar: Duygu Keskin

0 Comments

HIZLI İLETİŞİM

Bize bir mesaj gönderin; en kısa sürede cevaplayacağız.

Sending

©2014 - 2018 WebEditoryal

Log in

or

Forgot your details?