editor@webeditoryal.com

Mobil Mağazacılık ve Yeni Neslin Tercihi: İnternetten Giyim Alışverişi

mobil mağazacılık ücretsiz iade

Zamanı ve Parası Değerli Nesil için Yeni Trend: İnternet Mağazasından Giyinmek

Giyim alışverişi yapmak öyle kolay değildir. Bazı kıyafetler ‘şişede durduğu gibi durmaz’ ve giydiğiniz zaman sizi bambaşka bir hale sokabilir. Vitrinde görüp hayran olduğunuz bir elbise, sizin üzerinizde gözyaşlarına boğulabilir. Bazen de kolları nerde bunun dediğiniz değişik bir kıyafet sanki sizin için dikilmiş özel bir parça gibi bedeninizin tüm güzelliğini ortaya çıkarabilir. İşte bu yüzden giyim alışverişi yaparken kabinlerde denemek öncelikli bir kıstas olmuştur. Özellikle de bayanlar için. Ta ki internet alışverişlerinde ‘ücretsiz iade’ kavramı hayatımıza bu denli girinceye kadar…

Ücretsiz İade: ”Olmazsa Paramı Geri Alabilirim” Rahatlığı

İnternetten alışveriş yaptığınız sitelerde beğendiğiniz giyim markası size ürünü neredeyse büyüteçle inceletiyor. Kaldı ki bazı mağazalarda müşteri temsilcisinin psikolojik baskısından ürünü yeterince inceleyememe durumu ile karşılaştırırsak burada daha karlı durumdasınız diyebiliriz pek tabi.

Yakasını, darlığını, yüzde kaç pamuk ya da polyester kullanımı ile üretildiğini oturduğunuz yerden rahatça öğrenebiliyorsunuz. İki ürün arasında kalırsanız bir ona bir diğerine hızlıca bakıp karar verebiliyorsunuz.

Oysa kabinde az önce denediğiniz bir gömleğin duruşunu alışveriş mağazasındaki görevlinin “Kabinlerde acele edelim lütfen” uyarısından sonra ya da yüksek sesle açılmış müzik yüzünden dikkatiniz dağılarak unutmuş olabilirsiniz. Haydaa! Gel de şimdi o ürünü tekrar dene. Kan ter içinde kalmaya değer mi gerçekten?

Bazı mobil alışveriş uygulamalarında “online barkod okutma” fonksiyonu bile var.

Ürünü aldınız ve ayağınıza getirdiniz. Buraya kadar herşey normal. Ancak ürünün bedeni size uymadı. Normalde hep S beden giyiyorsunuz ama bu sefer olmadı işte.

Üzülmeyin, çünkü aynı ürünün başka mağazalarda M bedenleri olup olmadığını mobil uygulamadaki barkod sistemiyle izleyebiliyorsunuz.

Evet, hiç kimseden yardım almadan ürünün barkodunu okutup size yakın diğer mağazalarda ‘istediğiniz beden var mı’ öğrenebiliyorsunuz. Hatta bu barkod okutma sayesinde size hediye gelen ürünün de fiyatını öğrenebilirsiniz. Gerçi alınmış bir hediyenin değeri parayla ölçülmez ama yine de meraklısına duyuralım. Tabi bu barkod okutma sistemi çok yeni olduğundan sayılı mobil mağazacılık uygulamalarında bulunuyor. Bunun da altını çizelim.

Ah bir de kumaşına dokunabilsek!

Ücretsiz iade, kabinde değil de evde deneme rahatlığı, ürünün farklı bedenlerini bir tıkla bulma ve adresine kargo ile getirtme avantajlarının yanı sıra, mağazadaki fiyatlardan daha uygun ve kampanyalı olduğunu da düşünürsek, ne kadar eski kafalı olursak olalım internetten giyim alışverişi yapmayı çok daha cazip bulabiliriz.

Teknoloji geliştikçe beklentilerimiz de doğal olarak artıyor. Şimdi ki hedefimiz bu ürünlerin kumaşlarına dokunabilmek. Ah bir de kumaşına dokundun mu, çoluk çocuk AVM’lerde uğraşacağımıza, oturduğumuz yerden şık kıyafetlere sahip olacağız demektir. Neden olmasın ki? Bundan 15 sene önce cep telefonlarından insanların her anını resimleyip paylaşacağını söyleselerdi inanır mıydınız?

Yazar: Elif Akgüner

anahtar kelimeler: internet alışverişlerinde ücretsiz iade, online alışveriş, online barkod okutma, internetten giyim alışverişi, giyim alış verişi yaparken, mobil mağazacılık

0 Comments

HIZLI İLETİŞİM

Bize bir mesaj gönderin; en kısa sürede cevaplayacağız.

Sending

©2014 - 2018 WebEditoryal

Log in

or

Forgot your details?