editor@webeditoryal.com

Öğrencilerin Gözde Mesleği: Freelance Yazarlık

 

öğrenciler için freelance

Son zamanlarda popüler meslek olma yolunda ilerleyen Freelance Yazarlık aynı zamanda da öğrencilerin en gözde meslekleri arasında..

Freelance Yazarlık Denince Akla Ne Geliyor 

 

“Serbest meslek sahibi ” anlamına gelen ‘freelance’e birde yazarlık kelimesini ekleyince “serbest yazarlık” mesleğini elde ediyoruz. Bu meslek öğrenciler, ev hanımları dahil olmak üzere her topluma hitap etmektedir. Ek gelir kazanmak isteyen, yazı sanatını gelire dönüştürmek isteyen her insan bu yola başvurabilir. Günümüzde en çok öğrenciler bu tür yollara başvurarak eğitim masraflarını karşılamaya çalışmaktadır. Bu meslek, size verilen temanın adı altında anahtar kelimeleri kullanarak özgün yazı stiliyle amacına uygun yazılar üretmektir.

Freelance Yazarlığın güzelliği saymakla bitmiyor.

Freelance Yazarlık Gelecek Vaat Ediyor

 

Freelance Yazarlığın güzel yönlerinden birisi ise yazdığınız yazıyı istediğiniz mekan ve ortamda yazabilmenizdir . Kendinizi iyi hissettiğiniz, kahvenizi yudumlayacağınız ortamlarda buna dahil tabi ki..

Sadece bu değil!

Aynı zamanda biz öğrencilerin korkulu rüyası olan para meselesini çözmemizde de en büyük yardımcılardan biri. Yaklaşmak olan ev kiranızı, nasıl ödeyeceğim diye dert ettiğiniz harç ödemelerini freelance yazarlıktan kazandığınız para ile ödeyebilirsiniz. Tabi öncelikle kendinize güvenmeli, yazı stilinizi geliştirmeli ve bu işe kendinizi adamalısınız.

Freelance yazarlık, gelişmiş ülkelerde rağbet gören bir meslek türü. Bizim ülkemizde ise yeni yeni yaygınlaşmaya başladığı için gelecek vaat ediyor. Bu işte samimiyet ve azimle ilerlediğiniz zaman oluşan sonuçlara siz de şaşırabilirsiniz ama “sevinmek” şartıyla. Güzel bir son istiyorsak hedeflerimizin peşinden koşmalıyız ilk tökezleme de kaçmak buna dahil değil ..

Son Söz – Öğrencilerin Gözde Mesleği Freelance Yazarlık

 

Hem öğrencilik yapmak hem de çalışmak zordur. Ancak Freelance Yazarlık yaparak daha rahat para kazanırsınız hem de yeteneğinizi konuşturursunuz. Tabi başta belirttiğim gibi sadece öğrencilere değil her kesime hitap ediyor ön önemli farkı bu zaten. Ben de freelance yazarlığa ilk adıma bu metinle atmanın mutluluğunun yaşıyorum. Bize bu imkanı sunduğu için öncelikle Yahya Karaoğulları’na ve WebEditoryal ailesine şükranlarımı sunuyorum…

Yazar: Ayça A.

0 Comments

HIZLI İLETİŞİM

Bize bir mesaj gönderin; en kısa sürede cevaplayacağız.

Sending

©2014 - 2018 WebEditoryal

Log in

or

Forgot your details?