editor@webeditoryal.com

Online Dünyada İş Başarısı İçin 10 İpucu

Online Dünyada İş Başarısı

Online dünyanın önde gelenlerinden online dünyada iş başarısı için 10 ipucu:

  • Orijinal Değilseniz Uygun Olmalısınız

İlk olarak müşterilerin hangi işi yaptığınızı bilmesi gerek. Bu sebeple öncelikle kendi pazarınızı inceleyin. Müşterileri bütünüyle çeken şeyler nelerdir ve hizmet için pazarda bulunan alışkanlıklar ile davranışlar nelerdir? Online dünyada iş başarısı için bütün bunları analiz ederek en son daha iyisini yapmalısınız.

  • Ne Yapmanız Gerektiğini Size Teknolojinin Dikte Etmesine Müsaade Etmeyin

Amacınızı belirleyin ve bu amaçtan teknolojiyi verimli kullanmak için ödün vermeyin. Web uygulamalarında teknik personel yapılır/ yapılamaz diye sizi amacınızdan saptırmaya çalışabilir. Bunun olmasına müsaade etmeyin. Online dünyada iş başarısı için amaçlarınıza uygun donanım sahibi bir ekip kurun.

  • Gereken Finansmanı Edinmek Adına Önce İşinizi Yaşama Geçirin. Online Dünyaya Getirmek Sonra da Yaşanabilir

İş hayatına fikrinizi getirirken, bu işin planını ve gelir modelini iyice tanımlayın.

  • Ödeme Periyodları İyi Planlanmalı ve Sıradan Ödeme Biçimlerine Alternatifler Üretmeli

Bütün ödeme işlemlerinizi gözden geçirin ve bunlara ek olarak yaratıcı bir biçimde neler yapabileceğinizi düşünün. Satın aldıklarınızı gözden geçirin, gerekli olursa yeni pazarlıklar içinde bulunun. Online dünyada iş başarısı için yaratıcı düşünün!

  • Çoğu Anlarda Yaratıcı Fikirler Online Dünyanın Dışında Belirir

Oldukça geniş bir beceri ve referanslardan meydana gelen zengin yapıda bir repertuar, online dünyada niş bir iş ortaya koymanıza yardım edecektir.

  • Gerçek Zamanda Kararlar Vermeye Hazır Olun

İletişimi güçlü kılmak için palanlarınıza gerçek zamanlı kampanyalar eklemeniz önerilmektedir. Müşterilerinizi gerek zamanlı kampanyalara müdahil edip müşterilerden önerileriniz doğrultusunda davranmalarını isteyebilirsiniz. Online dünyada iş başarısı için bunu yapmak hem katılım oranını artırır hem de ilgi kapasitenizi genişletir.

  • İhtiyaçları Karşılayacak Bir Şeyler Aramak Gerekir

Ürün ve hizmetleriniz kime hitap etmekte ve hitap edilen kişilere nasıl bir çözüm vermektedir?  Bu sorulara ilkin odaklanın. Online dünya ilk sırada olmamalı. Online dünyada iş başarısı için öncelikle bir gereksinimi karşılamalı ve çözüm üretme yolları aranmalı.

  • Başarı Sağlamak İçin Online Dünyanın Getirdiği Datanın Yararlarından Faydalanın

Zengin data online dünyada karar aşamasında ve devamında önemli bir rol oynar.  Müşterilerin sitenizde bulunurken koydukları izler ile satış göstergelerinizi rakamlarda iyice irdeleyin. Sonrasında harekete geçin!

  • Eğlence ile Katılımı Çoğaltacak Şeyler Üretin

Online dünyada özgün davranış şekilleri var. Az karakterle çok şey anlatılabilen bu dünyada kısa ve eğlendiren içerikler üretebilirsiniz. Online dünyada iş başarısı için bulunduğunuz sektörde online davranışları belirleyen bir araştırma yapabilirsiniz.

  • Keyif Alın ve Yaptığınız İş Verdiğiniz Çabaya Değecek mi? Sorusunu Kendinize Mutlaka Sorun

Girişimcilerin çoğu büyük iş aşkı ile işlerine başlarlar ve işlerini getirdikleri noktada isimleri artık markaları ile anılır. Kimliğinizi sürekli koruyun ve markanızla anılmak için başka biri gibi olmayın. Online dünyada iş başarısı için işinize adanmayın, işinizden gerçekten keyif almaya bakın!

Yazar: Dilek Karslıoğlu

0 Comments

HIZLI İLETİŞİM

Bize bir mesaj gönderin; en kısa sürede cevaplayacağız.

Sending

©2014 - 2018 WebEditoryal

Log in

or

Forgot your details?