editor@webeditoryal.com

Talep Panosu

makale arayanlar

WebEditoryal’de içerik üretme ve freelance yazarlık sisteminin işleyişi üzerine web sitemizde çeşitli sayfalar ve yazılar mevcut (bkz. Sık Sorulan Sorular). Ayrıca Freelance Yazar Bülteni‘nde de tüm işleyiş birkaç mail içinde detaylarıyla anlatılıyor.

Ancak yine de bazen yazarlarımızdan bununla ilgili sorular gelebiliyor.

“Yazıları ne zaman, neye göre yazacağım? Talepleri nasıl öğreneceğim? Yazdığım yazılar nerede yayınlanacak? Hangi sıklıkla yazı gönderebilirim?” gibi sorular ve daha pek çokları…

Bu yüzden burada da siz freelance yazar dostlarımıza kısaca bir açıklama yaparak biraz daha aydınlatmak istedik (dileyenler direk aşağıdaki “taleplere” göz atmaya başlayabilir).

WebEditoryal markaların içerik ihtiyaçlarını karşılamak yoluyla gelir elde etmek üzere tasarlandı.

Bu minvalde yazarlarımızın yazı yazması için mantık olarak öncelikle bir “talep” oluşmasına ihtiyaçları var. Talepler markalar tarafından form doldurulmak suretiyle bize ulaşır. Biz de bu talepleri yazarlarımıza ulaştırır, yazı işlerini almalarını sağlarız. Bunu 3 şekilde yapıyor olacağız:

 1. Freelance Yazar Bülteni üzerinden genel yazar kitlesine veya belli puan aralıklarındaki yazarlara toplu mail gönderimi..
 2. Konusuna özel olarak talepçinin de ihtiyaçları göz önüne alınarak sadece bazı yazarlara özel email göndermek..
 3. Veya son olarak web sitemizdeki Talep Panosu sayfasından (bu sayfa) bazı ilanları yayınlamak..

ANCAK;

Sizler yazı işleri alarak aktif yazı üretmek için -henüz çok da yoğun olmayan- yazı taleplerinin gelmesini beklemek zorunda kalmayasınız diye bir de alternatif yol düşündük.

Bu da her yazıdan gelir elde etme kaygısı olmaksızın, hem aktif kalarak elinizi sıcak tutmak, hem de adınızı WebEditoryal sayfalarında daha sıklıkla göz önünde tutmak amacıyla sitemize dilediğiniz konularda dilediğiniz aralıklarla yazma şansını vermek olarak gerçekleşiyor.

Yani makale başına Standart Yazarların 5,00 TL, Uzman Yazarların 25,00 TL kazanacakları yazı işlerini alabilmek için Talep Panosu’nda yayınlanacak ilanları beklemeniz gerekirken, gönlünüzce yazmak ve puanlar toplamak için hiçbir şeyi beklemek zorunda değilsiniz.

WebEditoryal Blog’da yayınlanmasını istediğiniz makalelerinizi, denemelerinizi, haber niteliği taşıyan metinlerinizi düzenli olarak bize ulaştırabilirsiniz:

 • Senaryolar, Video Metinleri
 • Tiyatro, Piyes, Sahne Yazıları
 • Ürün Tanıtımları
 • Gazete – Dergi – Haber Sitesi İçeriği
 • Hikayeler
 • Kitap Özetleri
 • Tez / Ödev – Kompozisyon Çalışmaları
 • Derlemeler
 • Şiirler, Şiirsel Anlatımlar
 • Rehberler, Kılavuzlar
 • Şehir, Belde, Köy Tanıtımları

ve bunlara benzer her tür içeriğinizi bize gönderin. Editörlerimiz incelesin, onaylasın ve sizin yazılarınız WebEditoryal’de yayınlansın. Puanlar kazanın, öne çıkın, isminizi parlatın.

Göndereceğiniz metinsel çalışmalarınız için tek koşulumuz özgünlük! Daha önce başka hiçbir web sitesi, blog, basılı yayın vb platformda yayınlanmamış ve yayınlanmayacak olması ödün veremeyeceğimiz bir noktadır. Ama siz zaten bunu biliyorsunuz, değil mi? :)

Ayrıca WebEditoryal’de satılmasını istediğiniz metin çalışmalarınız için de Özgün İçerik Bankası adıyla güzel bir yazı vitrini çalışmamız da var. Bunun hakkında bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Lütfen metinlerinizi y.karaogullari [at] gmail [nokta] com adresine, Word Belgesi formatında ve kurallara riayet ederek gönderin.

Herkese başarılar diliyoruz…

HIZLI İLETİŞİM

Bize bir mesaj gönderin; en kısa sürede cevaplayacağız.

Sending

©2014 - 2018 WebEditoryal

Log in

or

Forgot your details?