editor@webeditoryal.com

Vazelinin Bilinmeyen Kullanım Alanları

vazelin faydaları

Siz de benim gibi vazelini yalnızca nemlendirici olarak kullananlardansanız, aşağıda vazelinle ilgili farklı kullanım önerilerini okuduktan sonra evinizden vazelini eksik etmeyeceksiniz. Şimdi size vazelini oje kapağında hatta  temizlik yaparken de kullanabileceğinizi söylesem şaşırır mısınız?

İşte vazelini kullanabileceğiniz, hayatınızı kolaylaştıracak öneriler.

Cildiniz İçin Öneriler

Yumuşak ayaklara sahip olmak hayal değil. Ponza taşı ile ovduğunuz ayağınıza yoğun bir şekilde vazelin sürün ve yün çorap giyin. Güne yumuşacık ayaklarla uyanın.

Masa başı çalışanların bir ortak sorunu da dirseklerinin taş gibi olmasıdır. Ama akşam uykudan önce dirseklerinize vazelin sürmeyi alışkanlık haline getirirseniz böyle bir sorununuz kalmayacaktır.

Gelelim son zamanlarda çokça bütçe ayırdığımız dudaklarımıza. Ayrı ayrı ürünler alıp para harcamaya gerek yok. Vazelin dudaklarımız için de harika bir bakım ürünü.

Ufak bir sır da parfümüm kalıcı değil diyenlere gelsin. Biraz vazelini cildinize sürün ve üzerine parfümünüzü sıkın. Artık parfümünüz daha kalıcı.

Makyaj ve Saç Bakımı Önerileri

Kaş yüzümüzün ifadesinde büyük rol oynar. Siz de küçük bir parça vazelini kaşınıza sürerek eski bir maskara fırçasıyla şekil verebilirsiniz.

Gözlerde ıslak makyaj revaçta. Bunun için far sürmeden önce göz kapağınıza biraz vazelin sürmeniz yeterli.

Vazelin aynı zamanda harika bir makyaj temizleyicisidir. Cildinizi yıpratmadan makyajınızı temizleyebilirsiniz.

Eğer siz de evde saç boyayıp, cildinize bulaşmasından şikayetçiyseniz, sorununuzu yine vazelin çözecektir. Saçınızı boyamadan önce cildinize vazelin sürün ve saçınızı boyamaya öyle başlayın. Ayrıca saç kırıklarınıza  vazelin uygulayarak bakım yapabilirsiniz.

Evde Vazelin Kullanımı Önerileri

Vazelini temizlikte kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Yanlış duymadınız. Toz alırken ufak bir parça vazelini işin içine katmak, mobilyalarınızın daha parlak görünmesini ve daha geç tozlanmasını sağlayacaktır.

Oje kapaklarını bazen açmakta zorlanırız. Bunu önlemek için de ojenin kapağına vazelin sürebilirsiniz.

Bazen üzerimizdeki kıyafetleri makyajımızla lekeleyebiliriz. Hemen korkmayın, lekeler kabusunuz olmadan vazelinle anında çıkarabilirsiniz.

İşte size yukarıda şimdiye kadar vazelinin pek bilmediğiniz faydalarından bahsettim. Artık vazelin sizin de vazgeçilmez yardımcınız olabilir. Üstelik vazelini çok uygun fiyata eczanelerden temin edebilir ya da market raflarında bulabilirsiniz.

Yazar: Ebru Doğu

0 Comments

HIZLI İLETİŞİM

Bize bir mesaj gönderin; en kısa sürede cevaplayacağız.

Sending

©2014 - 2018 WebEditoryal

Log in

or

Forgot your details?